RAGBYOVÍ PŘÁTELÉ, vítáme Vás na webových stránkách Moravsko-slezských Orlů

– sdružení převážně moravských ragbyových mladíků.Název našeho týmu vznikl na jaře roku 2009 a toto datum uvádíme jako oficiální založení mužstva.

Tým se dal dohromady ale již o rok dříve. Pod názvem All Stars Moravia jsme se zúčastnili velkého mezinárodního turnaje Golden Prague,kde jsme se v konkurenci 17 týmů z celé Evropy a Kanady,umístnili na velmi pěkném čtvrtém místě. Tento úspěch nás tak povzbudil,že jsme se rozhodli založit stabilní mužstvo.Po vzoru českých Old boys Praha (se kterými úzce spolupracujeme) vznikli Moravskoslezští Orli (MSO),v angličtině zkráceně Moravian Eagles.

Hlavní klubovou barvou je modrá,kterou kombinujeme s černou,bílou a červenou. V naší krátké historii jsme doposud odehráli více než 60 utkání na turnajích v České republice (Havířov,Vyškov,Praha,Přelouč,Olomouc),Polsku (Krakov),Německu (Rottweil,Stutgart), Francii (Beauvais), Itálii (Perugia) a v minulém roce (2012) jsme se dokonce vypravili na dalekou cestu za oceán.Zúčastnili jsme se 5th Vintage Rugby Festivalu v Honolulu na Havajských ostrovech.V tomto pacifickém ráji jsme jako vůbec první čeští ragbisté odehráli zápasy s australskými,argentinskými a na závěr s novozélandskými soupeři.Celkově jsme se střídavými úspěch změřili síly se soupeři ze čtrnácti států. 

Páteř našeho mužstva tvoří hráči ze Zlína,Olomouce a Havířova.V loňském roce se k nám přidali kamarádi z východočeské Přelouče.Příležitostně se v našem dresu představí i posily z Vyškova,Brna a dalších ragbyových měst.Nyní registrujeme cca 50 Orlích hráčů a členů.

Syndikovat obsah